Jakie obrączki ślubne wybrać?

Obrączki od zawsze są symbolem trwałości związku, miłości oraz wierności. Jest to pamiątka, której rolą jest przypominanie nam o małżeńskim przyrzeczeniu oraz o ukochanej osobie. Jako że jest to biżuteria, która towarzyszy nam przez cały czas, warto by były one nie tylko piękne, ale również wygodne i praktyczne. U złotnika można znaleźć różne rodzaje obrączek – dlatego też przyszli państwo młodzi stają nieraz przed trudnym wyborem i nie wiedzą jak wybrać obrączki oraz czym się kierować podczas wyboru tych idealnych. Przyjrzyjmy się, na co należy zwrócić uwagę, szukając takiego rodzaju obrączek, które będą najodpowiedniejsze dla Ciebie.

Jaka próba złota na obrączki?

To pytanie zadaje sobie pewnie wielu narzeczonych, bo rodzajów obrączek jest całkiem sporo. Bardzo ważne jest przede wszystkim sprawdzenie próby przed dokonaniem zakupu. Próba złota określa, jaka jest zawartość złota w 1000 gramach stopu. W Europie najczęściej spotykane są takie próby złota jak: 333 (8K), 585 (14K) oraz 750 (18K). Część złotników, odpowiadając na pytanie, jaka próba złota na obrączki jest najlepsza, poleca próbę 585 – lecz jak wiadomo, ostateczna decyzja pozostaje młodej parze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wiele par, zastanawiając się, jak wybrać obrączki, bierze pod uwagę kilka kwestii. Jedną z nich jest ich wygląd – mają być bez ozdób, czy może zdecydować się na coś nieco mniej klasycznego, jak obrączka z brylantem. Wybór powinien zależeć tylko i wyłącznie od preferencji narzeczonych – jedni lubią prostotę, innym zaś mogą się spodobać wszelkie dodatkowe zdobienia, które mogą przyciągać większą uwagę. Zdecydowanie obrączka z brylantem pięknie będzie się prezentowała na wielu kobiecych dłoniach, nie tylko u tych pań, które na co dzień stawiają na dużo wyraźnych dodatków.

Rodzaje obrączek – podział na kształt

Innym dylematem, przed którym często stoją przyszli małżonkowie, jest to, czy zdecydować się na obrączki z soczewką, czy bez. Obrączki z soczewką, czyli takie, które są wyoblone wewnątrz, są polecane głównie przez komfort ich noszenia. Mniejszą powierzchnią przylegają do palca, przez co nie powodują ucisku oraz zapobiegają odparzeniom, szczególnie w czasie upałów. Efekt ten jest szczególnie ważny przy obrączkach, które są szersze i cięższe. Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie: obrączki z soczewką, czy bez, zastanówcie się, czy Waszym problemem nie są puchnące palce i dłonie – wtedy lepiej wybrać pierwszą opcję.

Ważnym aspektem jest także profil zewnętrzny obrączek. Do wyboru mamy obrączki okrągłe, obrączki z fazą, czyli o ściętych krawędziach oraz płaskie. I tutaj znowu – wybór zależy od gustu i oczekiwań małżonków. Ostatnio często spotykane są obrączki z fazą, choć i obrączki okrągłe, które są dość klasyczne, cieszą się sporą popularnością. Jako te najbardziej komfortowe często wskazywane są te o profilu zaokrąglonym, bo dzięki swojemu kształtowi wkomponowują się w budowę naszych rąk i palców w sposób naturalny.

Kiedy kupić obrączki?

Gdy już przeanalizowaliście różne rodzaje obrączek i jesteście zdecydowani na zakup tych idealnym, podpowiadamy, kiedy najlepiej go dokonać. Ważne jest, aby kupić obrączki odpowiednio wcześnie, by nie stresować się niepotrzebnie czasem oczekiwania czy odbiorem. Warto mieć jeszcze trochę czasu, w którym mogłyby się odbywać ewentualne poprawki. Dobrze jest uniknąć oczekiwania w napięciu na kilka dni przed ślubem, czy jeden z ważniejszych elementów tej uroczystości, zdąży dotrzeć na czas.